2023 results

Finale

Finished

Argentine

Sebastian Baez

S. Baez

6 6
Autriche

Dominic Thiem (WC)

D. Thiem (WC)

3 1

Semi final

Finished

Serbie

Laslo Djere (5)

L. Djere (5)

7 7 5 6 8
Autriche

Dominic Thiem (WC)

D. Thiem (WC)

6 3 7 7 10

Semi final

Finished

Argentine

Tomas Etcheverry (1)

T. Etcheverry (1)

6 5 6 4
Argentine

Sebastian Baez

S. Baez

7 7 3 6

Quarter final

Finished

Autriche

Dominic Thiem (WC)

D. Thiem (WC)

4 6 6
France

Arthur Rinderknech

A. Rinderknech

6 3 4

Quarter final

Finished

Serbie

Laslo Djere (5)

L. Djere (5)

6 6
Argentine

Pedro Cachin (3)

P. Cachin (3)

4 2

Quarter final

Finished

Argentine

Tomas Etcheverry (1)

T. Etcheverry (1)

6 6 6 6
Colombie

Daniel Galan

D. Galan

7 8 3 4

Quarter final

Finished

Slovaquie

Alex Molcan

A. Molcan

4 3
Argentine

Sebastian Baez

S. Baez

6 6

Round of 16

Finished

Chine

Zhizhen Zhang

Z. Zhang

6 3 2
Autriche

Dominic Thiem (WC)

D. Thiem (WC)

1 6 6

Round of 16

Finished

France

Arthur Rinderknech

A. Rinderknech

7 7 6
Allemagne

Yannick Hanfmann (2)

Y. Hanfmann (2)

6 3 3

Round of 16

Finished

Serbie

Laslo Djere (5)

L. Djere (5)

7 7 6
Brésil

Thiago Seyboth Wild (WC)

T. S. Wild (WC)

6 5 3

Round of 16

Finished

Espagne

Albert Ramos-Vinolas

A. Ramos-Vinolas

5 3
Argentine

Pedro Cachin (3)

P. Cachin (3)

7 6

Round of 16

Finished

Colombie

Daniel Galan

D. Galan

3 6 7 10
Allemagne

Daniel Altmaier (8)

D. Altmaier (8)

6 2 6 8

Round of 16

Finished

Autriche

Sebastian Ofner (4)

S. Ofner (4)

6 5 6 5
Slovaquie

Alex Molcan

A. Molcan

4 7 7 7

Round of 16

Finished

Argentine

Sebastian Baez

S. Baez

6 6
Espagne

Roberto Carballes Baena (6)

R. C. Baena (6)

1 2

Round of 16

Finished

Argentine

Tomas Etcheverry (1)

T. Etcheverry (1)

6 6
Argentine

Guido Andreozzi (Q)

G. Andreozzi (Q)

2 2

Round of 32

Finished

Serbie

Dusan Lajovic (7)

D. Lajovic (7)

3 2
Chine

Zhizhen Zhang

Z. Zhang

6 6

Round of 32

Finished

Argentine

Facundo Bagnis (Q)

F. Bagnis (Q)

6 3 6 6
Autriche

Dominic Thiem (WC)

D. Thiem (WC)

7 7 7 8

Round of 32

Finished

Argentine

Juan Manuel Cerundolo (LL)

J. M. Cerundolo (LL)

7 7 4 2
France

Arthur Rinderknech

A. Rinderknech

6 3 6 6

Round of 32

Finished

Brésil

Thiago Seyboth Wild (WC)

T. S. Wild (WC)

6 6
Autriche

Dennis Novak (Q)

D. Novak (Q)

3 4

Round of 32

Finished

Serbie

Laslo Djere (5)

L. Djere (5)

6 7 7
Australie

Christopher O'Connell

C. O'Connell

4 6 4

Round of 32

Finished

Suisse

Marc-Andrea Huesler

M. A. Huesler

7 7 2 4
Allemagne

Daniel Altmaier (8)

D. Altmaier (8)

6 5 6 6

Round of 32

Finished

Argentine

Guido Pella (PR)

G. Pella (PR)

2 4
Espagne

Roberto Carballes Baena (6)

R. C. Baena (6)

6 6

Round of 32

Finished

Serbie

Hamad Medjedovic (Q)

H. Medjedovic (Q)

4 2
Argentine

Sebastian Baez

S. Baez

6 6

Round of 32

Finished

Argentine

Guido Andreozzi (Q)

G. Andreozzi (Q)

5 6 6
Autriche

Filip Misolic (WC)

F. Misolic (WC)

7 4 2

Round of 32

Finished

Espagne

Albert Ramos-Vinolas

A. Ramos-Vinolas

6 7
Pérou

Juan Pablo Varillas

J. P. Varillas

1 5

Round of 32

Finished

Italie

Marco Cecchinato

M. Cecchinato

2 2
Colombie

Daniel Galan

D. Galan

6 6

Round of 32

Finished

France

#TeamYoungTalents

Luca Van Assche

L. V. Assche

4 3
Slovaquie

Alex Molcan

A. Molcan

6 6